НОЋ У БЕОГРАДУ: Највише позива хитне због туча и алкохолисаног стања

28. 06. 2021. у 07:32

НОЋ у Београду протекла је релативно мирно за дежурне екипе Хитне помоћи, рекао је дежурни лекар.

НОЋ У БЕОГРАДУ: Највише позива хитне због туча и алкохолисаног стања

Фото: Д. Поздеровић

Дежурала је 20 екипа, плус једна педијатријска и интервенисале су укупно 97 пута, од чега 12 пута на јавним местима.

Према речима дежурног лекара било је пуно позива због особа у алкохолисаном стању које су превожене на одељење токсикологије на ВМА.

Догодило се и неколико туча, у којима је било само лакше повређених који су превожени у Ургентни центар или у Земунску болницу која је ноћас била дежурна.

Број суспектних ковид пацијената је и даље у паду, али као и свакога дана, јављали су се хронични болесници - хипертензичари који су лоше реаговали на своје терапије, пацијенти са кардио-васкуларним и респираторним тегобама, пацијенти са акутним проблемима и они који су се распитивали за симптоме ковида, сезонског грипа или назеба.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ у клиници где се негује стручност, поверење и хумани приступ пацијентима