ПАТРИЈАРХ НА ЧЕЛУ ЛИТИЈЕ: Спасовдан, слава Београда, биће обележена 10. јуна литургијама у Вазнесењској цркви и Храму Светог Саве

СПАСОВДАНСКУ литију, која ће бити одржана у четвртак 10. јуна на Спасовдан - славу Београда, предводиће Његова светост патријарх српски Порфирије, који ће служити свету архијерејску литургију, са чином освећења славских дарова у Вазнесењској цркви у 9.00.

ПАТРИЈАРХ НА ЧЕЛУ ЛИТИЈЕ: Спасовдан, слава Београда, биће обележена 10. јуна литургијама у Вазнесењској цркви и Храму Светог Саве

Фото И. Маринковић

Свечана славска литија коју ће предводити патријарх, са више стотина свештеника, члановима београдских црквених хорова и представницима градских институција кренуће у 19 часова.

- Славска литија кретаће се од Вазнесењског храма, улицама Кнеза Милоша и Краља Милана, преко Трга Славија и Булевара ослобођења до Храма Светог Саве на Врачару, где ће бити служен молебан за Београд и његове житеље - саопштено је из СПЦ.

Спасовдан увек пада у четвртак, 40 дана после Васкрса. Домаћин овогодишње престоничке славе биће градоначелник Београда Зоран Радојичић. Поглавар СПЦ позвао је вернике да тог дана буду део спасовданске литије.

- Ја вас молим, ко год не буде спречен неким важнијим пословима, да му то буде послушање, да буде завет наш, да од Вазнесењског храма дођемо до Храма Светог Саве, да се помолимо Богу и да учествујемо и једном духовном, скромном програму - поручио је патријарх Порфирије.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

ОСВЕЖЕЊЕ, АДРЕНАЛИН И ПОРОДИЧНА ЗАБАВА: Водич кроз најбоље аква-паркове у Србији овог лета!