У АПРИЛУ У БЕОГРАДУ БОРАВИЛО 30.705 ТУРИСТА: Ево из којих земаља је било највише гостију
У АПРИЛУ ове године престоницу је посетило 30.705 туриста, и број гостију је у односу на исти месец прошле године већи за 4,35 одсто.
Фото Ж. Кнежевић
Такође, током априла у Београду је боравило 20.579 гостију из иностранства и 10.126 домаћих гостију из унутрашњости наше земље.
Статистика, коју су недавно спровели запослени у Секретаријату за управу, показала је да је у априлу највише туриста било из Русије - 8.233 који су остварили и највећи број ноћења као и гости из Турске са 4.755 ноћења.
Осим гостију из Русије и Тусрке у врху табеле су и посетиоци из Босне и Херцеговине - 4.581, Кине - 2.683 и Северне Македоније - 2.466.
Препоручујемо
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)
ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.
30. 12. 2025. у 20:45
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
РАДАШИНОВА СНАЈА У КУПАЋЕМ: Попрсјем одушевила мушкарце
ГЛУМИЦУ Ану Сакић упознали смо као Ингрид у серији "Село гори, а баба се чешља", а једном је показала како изгледа у природном издању, без ичега на свом лицу.
01. 01. 2026. у 09:15
Коментари (0)