SRBIJO, BUDI PONOSNA: Tri medalje plivačima na Akropolis kupu!

14. 05. 2022. u 21:10

Drugi dan mitinga Akropolis kup u Atini bio je izuzetno uspešan za srpske predstavnike.

СРБИЈО, БУДИ ПОНОСНА: Три медаље пливачима на Акрополис купу!

Velimir Stjepanović, višestruki šampion Evrope, je finalni program otvorio trijumfom na 200 metara slobodnim stilom. Štopericu je srpski as zaustavio na 1:48,53. što je samo pet stotinki brže od mlade nade grčkog plivanja Markosa.

Nedugo posle toga Stjepanović je uzeo učešće i u disciplini 100 metara delfin. Uprkos sporom startu zauzeo je treće mesto isplivavši trku za 53,33 sekunde. Zlato je pripalo nekadašnjem srpskom, a danas reprezentativcu Mađarske, Sebastijanu Sabu koji je postavio rekord mitinga sa 52,38.

Nina Stanisavljević je srebru na 100 slobodno, pridodala odličje istog sjaja na 50 leđno. Učenica Dušana Veličkovića ostvarila je vreme 28,94. Najboljim vremenom u istoriji takmičenja slavila je domaća takmičarka Teodora Draku sa 28,33.

Uroš Živanović bio šesti u finalu na 50 prsno sa 28,20. Slavio je Turčin Emre Sakči sa 27,68. Jana Marković je bila najbrža u B finalu na 200 slobodno, rezultatom 2:05,11.

BONUS VIDEO: Srbija je ponosna, Jokićev poster na simbolu Beograda