POZNAT POSLEDNJI UČESNIK MUNDIJALA: Kostarika srušila Novi Zeland i rezervisala kartu za Katar (VIDEO)

Č. V.

14. 06. 2022. u 22:18

OVOG utorka smo dobili i poslednjeg učesnika Svetskog prvenstva u Kataru. To je reprezentacija Kostarike koja je pobedila Novi Zeland sa 1:0 u plej-ofu u utakmici koja je odigrana na "Ahmed bin Ali" stadionu u Dohi.

ПОЗНАТ ПОСЛЕДЊИ УЧЕСНИК МУНДИЈАЛА: Костарика срушила Нови Зеланд и резервисала карту за Катар (ВИДЕО)

Nije mogao meč bolje sa počne po Kostariku koja je do prednosti stigla već u 3. minutu preko Džoela Kempbela.

Novozelanđani su od tog momenta krenuli da napadaju kako bi što pre stigli do izjednačenja i stigli su do njega u 39. minutu, ali je pogodak Krisa Vuda poništen zbog prekršaja u napadu.

Fudbaleri ove selekcije su nastavili da napadaju, a nada da mogu da izbegnu poraz posle 90 minuta dodatno je pala u vodu u 69. minutu kada je Kosta Barbaruses zaradio direktan crveni karton.

Do kraja meča promene rezultata nije bilo, pa se Kostarika domogla Mundijala, šestog u istoriji. Najbolji učinak ostvarili su 2014. u Brazilu kada su došli čak do četvrtfinala.

Kostarika će na Mundijalu koje se održava od 21. novembra do 18. decembra u grupi E sa selekcijama Španije, Nemačke i Japana.

BONUS VIDEO: TOP 10 NAJPOSEĆENIJIH FINALA SP I FUDBALU: Katar ima priliku