Odigrano je preostalih pet utakmica vanrednog petog kola Bundeslige, Dortmund je lako pobedio u Hamburgu, i osamio se na čelu tabele, dok je Keln, novim porazom, i dalje na samom začelju.

Pred utakmicu Lige Evrope sa Crvenom Zvezdom, ekipa Kelna je u jednoj od najtežih kriza u istoriji. Danas su poraženi od Ajntrahta iz Frankfurta na svom stadionu, i to je bio peti uzastopni poraz ”jarčeva”, koji su uspeli da postignu samo jedan gol za 450 minuta igre, a nisu osvojili nijedan bod.

Anjtraht je gol za tri boda postigao iz penala preko Halera, a prethodno je golman domaći srušio našeg Mijata Gaćinovića. Miloš Jojić je ušao u igru u 60. minutu za Keln, dok je Luka Jović presedeo ceo meč na klupi Frankfurta.

Borusija iz Dortmunda je protutnjala kroz Hamburg, i golovima Kagave u prvom, te Obamejanga i Pulišića u drugom poluvremenu, došla do tri boda koja je ostavljaju na čelu tabele, ali sada bez pratnje Hanovera koji je remizirao u Frajburgu.

Efikasnih 45 minuta viđeno je u Majncu, gde su domaći tim i Hofenhajm posle prvog poluvremena igrali 2:2, i kad se činilo da će to biti i konačan rezultat, Mark Ut je postigao gol koji je gostima doneo tri boda u 92. minutu.

Herta je u Berlinu savladala Bajer iz Leverkuzena posle bolje igre u prvom poluvremenu.