Partizan kruni svoju titulu u Humskoj 1. Posle očajne igre i avgustovskog poraza od Voždovca, sekunde su delile šampiona od nove blamaže. Bio je “pari valjak” na ivici ambisa protiv Napretka, ali je na kraju ipak srećno izvukao samo bod – 1:1(0:1).

Gosti iz Kruševca su doputovali u Humsku da se brane i odbrane. U 28. minutu je viđen retko glup crveni karton gostiju pošto je na svojoj polovini već tada sa izvođenjem auta odugovlačio Nikola Boranijašević, pa posle usmene opomene i prvog žutog kartona, bezobzirno je bacio loptu ka klupi domaćina i zasluženo dobio crveni karton. Umesto da to Partizan brzo iskoristi kažnjen je jednom jedinom kontrom i jedinim udarcem ka golu Stojkovića. Enver Alivodić je u 43. minutu zaledio onih hiljadu najvernijih pristalica Partizana koji ne odustaju od dolaska na stadion.

Prolazili su minuti, ređale su se šanse i bravurozne odbrane bivšeg partizanovca Nikole Petrovića, a posle 16:0 u kornerima za Partizan i posle izleta Stojkovića pred mrežu gostiju, Everton je u šestom minutu sudijske nadoknade uspeo da srećno donese bod svom timu. Samo bod za osvajača duple krune, koji je neposredno posle tog pogotka doživeo da mu (čulo se to vrlo jasno na stadionu, ali i u TV prenosu) dvojica gostujućih igrača u lice viču: ”Zvezda šampion!”.

Toliko o tome koliki je motiv imao tim iz Kruševca koji je 70 minuta izdržao sa čovekom manje na terenu i pošteno došao do boda, a sekunde su ga delile da u Kruševac ponese sva tri.

PARTIZAN – NAPREDAK (0:1)

STRELCI: Everton u 96. minutu za Partizan, a Alivodić u 28. minutu za Napredak. Stadion Partizana. Gledalaca: 1.000. Sudija: Anđelovski (Kačarevo) 7.

Crveni karton: Nikola Boranijašević (Napredak) u 28. minutu.

Igrač utakmice: Nikola Petrović (Napredak)

PARTIZAN: Stojković – Vulićević 6, N.R. Miletić 6, Ostojić 6- N. G. Miletić 6 (od 46. Ilić 6,5) – Jevtović 5,5 (od 60. Solomon 5,5), Everton 6 – Tošić 6 (od 50. Đuričković 5,5), Janković 5,5, Tavamba 5 – Ožegović 5.

NAPREDAK: Ni. Petrović 8 – Boranijašević 5,5, Simonović 6,5, Miladinović 6,5, Urošević 6,5 – Ne. Petrović 6, Vulić 6,5 – Alivodić 7,5, Markoski 6,5 (od 75. Mitrović – ), Milisavljević 7– Vukanović 6,5 (od 61. Kasalica -).

ĐUKIĆ: IGRALI SRCEM UMESTO GLAVOM

TRENER Partizana Miroslav Đukić je bio razočaran posle remija:

– Gol Napretka nas je potpuno poremetio i od tog trenutka smo igrali srcem umesto glavom.U ključnim trenucima utakmice nismo imali mirnoću i to nas je skupo koštalo.