Najavljivana je bitka „gol-mašina“ na „Santijago Bernabeu“, ali se strelci nisu pokazali – 1:1. Totenhem je poveo autogolom Varana u 28. minutu, a Ronaldo je u 43. minutu sa penala izjednačio. U nastavku su „pevci“ bili za nijansu bolji, ali su mreže mirovale.

Mančester siti je pred svojim navijačima savladao Napoli sa 2:1, mada kada se uzme obzir broj prilika rezultat je mogao da bude znatno drugačiji. Treba dodati i da je Ederson odbranio šut Mertensa sa „kreča“ u 38. minutu. Nikola Maksimović je duel odgledao sa klupe. Šahtjor je iskoristio poraz italijanskog tima i savladao Fejenord sa 2:1.

Liverpul se poigravao u Sloveniji. Čak sedam golova su smestili u mrežu Maribora, u strelce su se upisivali Firmino i Salah po dva puta, Kutinjo, Aleksander-Arnold , dok je debitantski pogodak u crvenom dresu dao Okslejd-Čembrlen.

Dortmund je na Kipru osvojio samo bo protiv APOEL-a. Domaćin je poveo preko Potea u 62. minutu, da bi Sokratis pet minuta kasnije anulirao vođstvo. Pulišić je pred kraj meča imao dobru priliku koja je završila pored desne stative.

Sevilja se obrukala u Moskvi. Španski tim je u Rusiji izgubio sa čak 5:1. Blistao je Kvinsi Promes koji je pored dva gola upisao i dve asistencije u ubedljivom trijumfu.

Lajpcig i Porto su već u prvom poluvremenu završili sa golovima. Nemački klub je do tri boda stigao pobedom od 3:2, dok je u drugom meču u grupi G Bešiktaš zadržao maksimalan učinak i savladao Monako sa 2:1. Srpski fudbaler Duško Tošić je odigrao svih 90 minuta.

REZULTATI:

APOEL-Dortmund 1:1 (Pote 62 – Sokratis 67)
Fejenord-Šahtjor 1:2 (Bergui 8 – Bernard 24, 53)
Mančester siti-Napoli 2:1 (Sterling, Žesus – Diavara 73 penal)
Maribor-Liverpul 0:7 (Firmino 4, 54, Kutinjo 13, Salah 19, 40, Okslejd-Čembrlen 86, Aleksander-Arnold 90)
Monako-Bešiktaš 1:2 (Falkao 30 – Tosun 34, 55)
Lajpcig-Porto 3:2 (Orban 8, Forsberg 38, Agustin 41 – Abubakar 18, Markano 44)
Real Madrid-Totenhem 1:1 (Ronaldo 43 penal – Varan 28 autogol)
Spartak Moskva-Sevilja 5:1 (Promes 18, 90, Melgareho 59, Glušakov 67, Adrijano 74 – Kjaer 30)