Inter je u velikom derbiju osmog kola Serije A pobedio Milan 3:2 i tako stigao do prve pobede nad gradskim rivalom od septembra 2015. godine.

Popularni „Derbi dela Madonina“ između gradskih rivala doneo je dosta uzbuđenja, a junak trijumfa bio je kapiten Mauro Ikardi koji je postigao tri gola.

Prvu priliku na meču imao je Kandreva koji je u 13. minutu pogodio prečku.

Prave igre nije bilo, ali je zato bilo nervoze pa su u početnih 20 ak minuta Miranda i Romanjoli zaradili žute kartone.

U 22. minutu Nerazuri su zaprijetili posle kornera, ali je udarac Mirande završio preko gola.

Samo šest minuta kasnije , Inter je poveo preko Ikardija, na asistenciju Kandreve koji je lako prošao po desnoj strani i ubacio loptu u šesnaesterac.

Milan je tek u 44. minutu došao do prave prilike, Borini se izborio za udarac s desne strane, ali je Handanovič bio na pravom mjestu.

Odmah na početku drugog poluvremena, zatresla se mreža Intera, ali je pogodak Musaćija opravdano poništen zbog ofsajda. Već u sledećem napadu, Handanović je u dvaput sačuvao mrežu, prvo je odbranio udarac Susa, a potom i odličan šut Borinija.