Crvena zvezda izbombardovala je Ivanjicu, sigurnom igrom i sjajnim dalekometnim golovima lako savladala Javor 2:0 (2:0) i zadržala prvo mesto na tabeli. Čekala su navijači crveno-belih Rikardinja i dočekali da vide neke moći Brazilca koji je golčinom prvencem uveo crveno-bele u miran meč i dobru atmosferu pred evropski start protiv BATE Borisova u četvrtak.

Rikardinjo je od trenera Vladana Milojevića dobio zadatak da odigra ulogu Gelora Kange koji je odmorio od dugog puta iz Gabona i Brazilac je odradio posao bez greške. Sem golčine sa 20 metara kojom je otvorio put pobedi, imao je još nekoliko lucidnih proigravnja, a odlično je sarađivao sa odličnim tandemom Donald-Krstičić.

Jakim presingom, mirnim pasom i korisnim trčanjem, Zvezda je imala apsolutnu kotrolu meča. Nenad Krstičić je pokazao klasu, bio prava „osmica“ koji je držao ritam utakmice, oduzimao loptu, asistirao, šutirao. Javor se ništa nije pitao a Đogatović je imao i sreće što je posle Rikardinja vadio loptu samo posle odličnog slobodnjaka Mičela Donalda. Kapiten gostiju iz Beograda je sa 20 metara pogodio sam ćošak, postižući posle meča sa Spartom još jedan pogodak iz prekida.

-Dobra i kvalitetna utakmica, odrađeno je sve što se od igrača tražilo. Sa mnogo segmenata u igri sam zadovoljan, ali najvažnije je da smo osvojili tri boda. Igrači su pokazali karakter i od sutra se spremamo za BATE Borisov – zadovoljan je bio izdanjem Zvezde trener Vladan Milojević.

Javor je živnuo u nastavku, imali su domaćini nekoliko izglednijih napada s tim što je odbrana gostiju još jednom pokazala stabilnost i spretnost. Na drugoj strani, briljirao je iskusni golman Đogatović. Odbranio je pet-šest udaraca Srnića, Krstičića, Pešića i najzaslužniji je što lider Superlige nije uvećao gol-razliku. Zvezda je u poslednjih 20 minuta spustila ritam i rutinski sačuvala zasluženu pobedu.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Da ne beše Nemanje G. Miletića, beka koji je krenuo u izlet u tuđi šesnaesterac u 53. minutu, drhtali bi partizanovci malo duže u subotu u Humskoj 1. Igrač koji prima platu za nešto sasvim drugo je doneo prednost crno-belima na startu drugog poluvremena protiv Mladosti iz Lučana i tako širom otvorio vrata konačnom, ubedljivom trijumfu svog tima – 3:0 (0:0).

Mučio je šampion u prvih 45 minuta sebe, loptu, svoje navijače, ali ruku na srce i odbranu Lučanaca. Par puta ozbiljno zapretio i – ništa više. Sve vredno pomena viđeno je u drugom poluvremenu, u vreme kada je Beograd već uveliko živeo subotnjim noćnim životom i kada je nekim drugim ljudima više bilo do nekih drugih stvari u kasnoj letnjoj noći nego do fudbala. Ipak, onih 5.000 vernih navijača je moglo da vidi neki novi Partizan. Prvi put bez Uroša Đurđevića, ali sa novajlijama i povratnicima, Stojkovićem, Tošićem, Ožegovićem, Solomonom. Brz i agresivan Partizan, željan lopte i željan gola, što bi rekao Miroslav Đukić.

Dakle, bek Nemanja G. Miletić je u 53. minutu radio tuđi posao. Uzeo je loptu na ivici šesnaesterca, ušetao se u njega i poslao je u donji desni ugao. Kasnije su se Danilo Pantić i Leandre Tavamba setili šta im piše u opisu radnih mesta, pa je Pantić na asistenciju Tavambe u 63. minutu sa pet metara poslao u mrežu loptu za 2:0, a tamnoputi Kamerunac je svojim četvrtim golom ove sezone stavio tačku na ubedljiv trijumf crno-belih.

Vredan pomena je detalj pre tog gola, kada je Vladimir Stojković sjajno odbranio jedan šut Lučanaca iz neposredne blizine i podsetio još jednom da Srbija trenutno nema boljeg golmana. Jer, jedan veoma dobar brani na drugom kraju Topčiderskog brda, ali i u dresu Kanade.

Debi u crno-belom je imao i Ognjen Ožegović. Na terenu je bio malo više od sat vremena i videlo se da silno želi da prvi nastup u crno-belom obeleži golom i da njime pokrije neke stvari iz svoje prošlosti. Nije uspeo, ali će mu možda više od nekog het-trika prijati ovacije kojima je ispraćen sa terena. Umesto njega je poslednjih pola sata igrao Nigerijac Teofilus Solomon koji je pokazao da možda i ima istine u tome što su ga prozvali „nigerijskim Ronaldom“.

Partizan je igrao bez Marka Jankovića, Nebojše Kosovića i Sejdube Sume. Prvi će odmoran na Jang Bojs u četvrtak, drugome predstoji operacija kolena, dok je treći lakše povređen.