5ivanicZVEZDA

REVANŠ MEČEVI TREĆEG KOLA KVALIFIKACIJA ZA EVRO KUPOVE: ZVEZDA U KOPENHAGENU

LAVLJE SRCE RUŠI DANCE

Lavovi“ su ukroćeni, ali su se provukli kroz beogradsku „džunglu“. Danski šampion malo toga je pokazao na stadionu „Rajko Mitić“, a prošao je odlično. Na „zver“ su ličili crveno-beli, kidisali su na gol rivala, oborili ga na pleća, ali ga nisu dokrajčili kada su „namirisali krv“, pa ga je jedna diskutabilna sudijska odluka vratila u život. Kopenhagen pred revanš trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, na svom „Parkenu“, ima obećavajućih 1:1. Crvena zvezda za prolaz mora da postigne gol. Pavkov ne igra, ali ko god da napadne Dance, moraće da ima lavlje srce.

Kuriozitet prvih mečeva treće runde kvalifikacija je samo jedna pobeda domaće ekipe, a nju je ostvario Briž, koji je u izjednačenoj utakmici stekao minimalnu prednost protiv Dinama pred revanš u Kijevu. Karabag je zabeležio pobedu na strani, iz tri šuta postigao je dva pogotka, a u Azerbejdžan bi odneo velikih 2:0 da nije primio gol u 95. minutu. Veliko iznenađenje priredio je i Ferencvaroš u Zagrebu, odigravši 1:1 sa Dinamom. Mađarski šampion u sastavu je imao čak osmoricu internacionalaca, a sa klupe su ušla još trojica. Ajaks je imao inicijativu u Solunu, ali može da bude zadovoljan remijem, jer je gubio posle prvih 45 minuta igre. Porto je bio nadmoćan u Rusiji, ali rezultatski ne tako ubedljiv, pa ne sme da potceni Krasnodar pred svojim navijačima. „Minimalac“ je zaradio i Olimpijakos u Turskoj, iako nije bio ubedljiv, a LASK je usred Bazela izborio 2:1. Rozenborg je jedini koji potpuno miran čeka uzvratni susret, jer je u Mariboru slavio uz čak tri postignuta pogotka.