Košarkaši Srbije osvojili su srebrnu medalju na Evrobasketu, pošto su u finalu zastli u finišu i izgubili od reprezentacije Slovenije sa 93:85. U finalu nisu uspeli da pobede, ali su pokazali kako se bori za dres Srbije! Otišli su izabranici Aleksandra Đorđevića bez sedam igrača sa OI u Riju i Nemanje Bjelice, ali su na EP napravili ogroman uspeh, jer se kući vraćaju sa odličjem. Nije zlatno, ali ovo srebro će se pamtiti… Slovenci su večeras bili bolji i bez poraza su stigli do zlata.

Početak je bio u znaku centara Srbije Kuzmića sa svih šest uvodnih poena i Marjanovića. Bogdanović je pogađao, imao je dobru rolu i Birčević, vodila je Srbija sa od 8:7 od četvrtog minuta, ali je najviše imala plus pet. Bilo je 18:13 u osmom minutu i nikako „orlovi“ nisu mogli rezultatski da se odlepe. Svaki put bi se „zmajčeki“ uspešno vraćali i imali spreman odgovor, preko fantastičnog Dragića (26 poena u prvom poluvremenu) koji je u drugoj deonici doneo Slovencima dvocifrenu prednost, a na poluvremenu je bilo 56:47 za rivala.

I u nastavku je bilo slično… Slovenci su vodili, ali kada se povredio Dončić u 26. minutu, kome je u doskoku stradao levi zglob, Slovenci nisu znali šta da rade. Stao im je šut, Micić, Mačvan i Bogdanović su smanjivali razliku, a posle poena Štimca prišli smo na 61:63 u 28. minutu. U poslednju četvrtinu ušll smo sa „minus četiri“ – 67:71.

Blažič je podigao Slovence na osam razlike, na šta su odgovorili Mačvan trojkom, pa Micić i Bogdan prodorima za 74:77 sedam minuta pre kraja. Bogdana je bolela noga, povređeni Jović se nije ni vraćao na parket od uvodnih 15 minuta, ali je Mačvan sa dva vezana koša doneo Srbiji vođstvo 78:77.

Međutim, Kuzmić je kada se lomilo promašio dva penala, dok je Prepelič bio precizan iz trka za 82:84 na nešto više od dva minuta pre kraja. Nisu nas išle trojke, a na drugoj strani Rendolf i Prepelič nisu grešili, pa je Slovenija stigla do pobede.