RUBLJOV KAO FENIKS: Šampion Madrida sa ivice ponora do pobede (VIDEO)

12. 05. 2024. u 08:05

Ruski teniser Andrej Rubljov plasirao se u treće kolo mastersa u Rimu pobedom nad Markusom Đironom rezultatom 2:1 u setovima (5:7, 6:4, 7:5).

РУБЉОВ КАО ФЕНИКС: Шампион Мадрида са ивице понора до победе (ВИДЕО)

Šampion Madrida je izgubio prvi set, mučio se sa nervozom, ali je uspeo da se konsoliduje kada je došao do izjednačenja.

Bio je to uzbudljiv duel, a u finišu početnog seta posle 4:4 videli smo tri uzastopna brejka.

Dva je napravio Giron pa je uspeo da dobije prvi set sa 7:5.

Rubljov je uzvratio u drugom setu, vodio je sa 3:0, da bi se Giron vratio u devetom gemu napravivši brejk za 4:5.

Međutim, Rubljov je uzvratio ribrejkom za 6:4 i izjednačenje u meču.

U setu odluke, razmenili su brejkove u drugom i trećem gemu, da bi potom Giron u devetom gemu stigao do novog za 5:4.

Kada je servirao za pobedu, zadrhtala mu je ruka, pa je Rubljov bez izgubljenog poena došao do ribrejka i 5:5.

I ne samo to, dobio je i dva naredna gema i plasirao se među 32 najbolja na Foro Italiku.

Naredni protivnik biće mu Aleksander Miler koji je bio bolji od Artura Fisa 7:5, 6:3.

BONUS VIDEO "ĐOKOVIĆ MOŽE DA IGRA JOŠ 2-3 GODINE": Goran Ivanišević o Novaku i budućim planovima