BRAVO, DUŠANE! Lajović savladao Davidovič Fokinu u osmini finala turnira u Barseloni

18. 04. 2024. u 15:37

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u četvrtfinale masters turnira u Barseloni pobedom nad Alehandrom Davidovičem Fokinom 2:1 (7:6, 3:6, 6:1).

БРАВО, ДУШАНЕ! Лајовић савладао Давидович Фокину у осмини финала турнира у Барселони

Početak meča obeležio je veliki broj brejkova. Bilo ih je po tri na obe strane, ali je set rešen tek posle taj brejka u kome je Španac vodio 5:2 i propustio četri set-lopte. Srbin je iskoristio svoju četvrtu set-loptu i tako došao do prednosti.

Drugi set počeo je brejkom Davidovič Fokine, no Lajović je odmah uzvratio. Ipak do krajta seta, 27. igrač sveta je protivniku još jednom oduzeo servis i došao do izjednačenja.

U trećem setu je viđena potpuna dominacija 59. na ATP listi, prepustio je rivalu samo jedan gem.

Dušan Lajović u narednom meču igra protiv pobednika duela Aleks de Minor - Artur Fis.

BONUS VIDEO:Novak Đoković o tome zašto je Nikola Pilić važan za njega, a zašto za Srbiju