ZVEZDINA PRVA KRUNA: Crveno-bele rukometašice šampionke Srbije

S. K.

18. 05. 2024. u 21:26

ISTORIJA je ispisana. Rukometašice Crvene zvezde su prvi put šampionke Srbije. Crveno-bele su i u drugoj finalnoj utakmici plej-ofa Superlige, u Inđiji, nadigrale Železničar sa 36:32 (19:15). Pre nedelju dana na Banjici Beograđanke su slavile sa 30:28. Izabranice Saše Boškovića su pre tri meseca osvojile i Kup.

ЗВЕЗДИНА ПРВА КРУНА: Црвено-беле рукометашице шампионке Србије

Zvezdašice su u meč ušle odlučnije, sigurnije od domaćih igračica, koje su vodile samo na početku -1:0. Ubrzo su gošće preokrenule na 3:1, a u devetom minutu su imale i 8:3. Tada su se trgle igračice Železničara, uspele su da izjednače na 8:8. Ekipe su bile ravnopravne sve do 13:13, kada crveno-bele uspevaju da se odlepe na 16:13, pa na 19:15.

U nastavku su domaće igračice pokušavale da preokrenu rezultat, ali su samo dva puta uspele da se primaknu na minus jedan (20:21, 24:25). Crveno-bele bili silovitije u ključnim trenucima i zasluženo su se radovale prvoj šampionskoj tituli.

ŽELEZNIČAR - CRVENA ZVEZDA 32:36 (15:19)

DVORANA u Inđiji. Gledalaca: 1.500. Sudije: Jovandić i Sekulić. Isključenja: Železničar 4, C. zvezda 6 minuta. Sedmerci: Železničar 8 (6), C. zvezda 6 (6).

ŽELEZNIČAR: Činku (5 odbrana), Čavrić 3, Obrenović 10 (3), Milica Lovrić, Tabak 4 (1), Avramović 1, Todorović, Nataša Lovrić 9 (2), Kovačić, Kocić 2, Otašević, Ignjatović, Jovanović, Bakša 1, Agbaba 2, Vasiljković (4 odbrane).

CRVENA ZVEZDA: Ninković, Stamenić 7 (6), Majkić 3, Savić, Ristić 1, Glušica 2, Vidić, Stamenković, Aćimović, Simić 9, Veličković 5, Mančić 6, Rančić 1, Garović 2, Kačarević, Petković (8 odbrana).