Idealan početak sezone za Real Madrid. Sa dva trofeja će započeti odbranu titule  u Primeri. Posle Superkupa Evrope osvojili su i Superkup Španije. U revanšu su savladali Barselonu sa 2:0 i ukupnim rezultatom 5:1 stigli do pehara.

Činjenica da u timu nema Kristijana Ronalda nije predstavljala nikakav problem za „kraljevski klub“. Da se njegovo odsustvo uopšte ne primeti pobrinuo se Markos Asensio, nova mlada zvezda španskog fudbala.

Sa druge strane, Valverde je u ovom dvomeču mogao definitivno da vidi sve nedostatke svog tima. Ukoliko Barsa do kraja prelaznog roka ne uspe da dovede par pojačanja teško da će moći ozbiljno da pariraju glavnom rivalu.

Još su navijači na krcatom „Santijago Bernabeu“ tražili svoja mesta, a mreža se već zatresla. Neverovatni Asensio je pokazao zbog čega se o njemu toliko piše i priča.

Fenomenalnim udarcem sa oko 30 metara je matirao Ter Štegena, mada se mora priznati da je čuvar mreže gostiju morao bar da pokuša da reaguje. Od tog momenta se igra Barse u potpunosti raspala.

Svaki napad domaćina je ujedno značio i veliku šansu, Asensio i Vaskez su u 25, odnosno 33. minutu propustili dve velike prilike, ali su sve to nadoknadili u 39. minutu. Marselo je pronašao Benzemu, ovaj se sjajno okrenuo, Umtiti ostao „ukopan“, a francuski napadač još jednom naterao Ter Štegena da vadi loptu iz gola. Minut kasnije se donekle iskupio intervencijom posle šuta Vaskeza, pa je Real na pauzu otišao sa dva gola prednosti.

Posle svega pet minuta igre u drugom delu je Pike zbog povrede napustio teren, zamenio ga je Semedo da bi pet minuta kasnije Mesi imao veliku priliku. Odlično je prošao namestio se i šutirao, ali je pogodio prečku.Stigla je reakcija na drugoj strani i udarac Benzeme koji je Ter Štegen uspeo da zaustavi.

Tempo igre je opao, ali je u 71. minutu Barsa mogla do pogotka. Robertov i Mesijev šut je odbranio Navas, celu akciju je pratio Suarez, glavom pokušao da prosledi loptu u mrežu, umesto toga je pogodio stativu.

U 75. minutu je Ernandez zamenio Asensija, a Markos je dobio velike ovacije po izlasku sa terena i jasnu poruku šta navijači misle o njegovoj igri. Tražili su igrači Barselone penal u 84. minutu kada je Semedo završio na zemlji, sudija je samo odmahnuo rukom.

Veliki razlog za brigu imaju navijači Barse pošto je Suarez hramljući završio meč. Držao se za desno koleno, verovatno bi ranije napustio teren da Valverde nije već napravio sve tri izmene. Malo je nedostajalo da „El Klasiko“ bude završen bez kartona, ali su u poslednjih par minuta Suarez i Maskerano „požuteli“.

Na kraju, zaslužen trijumf Reala uz skandiranje „šampioni, šampioni“.