Bez pobednika na „Etihadu“. U poslednjem meču drugog kola Premijer lige Mančester siti i Everton su odigrali nerešeno – 1:1.

Gosti su do vođstva došli u 35. minutu. Kalvert-Levin je izbegao ofsajd zamku, odličnom fintom prevario odbranu i poslao odličan pas ka Runiju. Vejn je iz prve šutirao, lopta je prošla kroz noge Edersona i od stative se odbila u mrežu. To mu je bio 200. gol u najjačem takmičenju Engleske na 462. meču.

Onda je u centar pažnje dospeo arbitar Robert Medli. Prvo je u 42. minutu pokazao Kajlu Vokeru žuti karton, da bi svega dva minuta kasnije naseo na glumu Kalverta-Levina i pokazao doskorašnjem igraču Totenhema drugi žuti karton i put u svlačionicu.

U pauzi je Gvardiola reagovao i umesto Žesusa uveo Sterlinga. Ispostaviće se da je to bila dobra odluka. U 82. minutu je Holgejt slabo reagovao glavom i poslao loptu pravo na nogu Rahimu koji je iz voleja pronašao put do mreže.

Meč su oba tima završila sa desetoricom pošto je Medli u 84. minutu pokazao Šnajderlinu drugi žuti karton. Došlo je do male rasprave posle toga, ali je Morgan na kraju morao da izađe sa terena. Nema sumnje da će i Gvardiola i Kuman imati šta da kažu na račun glavnog sudije.

MURINjO NA TRIBINAMA
Slobodan dan je Žoze Murinjo iskoristio da dođe na „Etihad“ i posmatra meč gradskog rivala i Evertona. Nije se potrudio previše da se skriva, stavio je samo kačket, a to su iskoristili navijači da dobiju autograme i fotografije sa portugalskim stručnjakom. Imaće i te kako razloga za slavlje pošto je njegov Mančester junajted trenutno na vrhu tabele sa maksimalnih šest bodova i gol razlikom 8:0.