Tačka na provlačenje šampiona u Superligi je trebalo da bude stavljena na stadionu kraj Morave, ali tako nije mislio Zoran Tošić. Vezista Partizana je put od tragičara do junaka prošao za devet minuta u finišu utakmice, pošto se golom iz slobodnog udarca u sedmom minutu nadoknade iskupio za nerealizovani penal iz 88. minuta.

Tako su crno-beli nastavili seriju dobrih rezultata, ali i bledih partija koje su fudbaleri Borca hrabrijom igrom mogli da kazne. Ovako je kraj Morave ostala velika žal domaćih za ispuštenim velikanom – 1:2 (1:1)

Partizan ni na kišom raskvašenom terenu Borca nije uspeo da se izdigne iz partija koje su ga u poslednje vreme redovno dovodile u situaciju da praktično do poslednjeg sudijskog zvižduka strepe za pobedu. U nedelju se to i bukvalno dogodilo jer se posle milimetarski preciznog hica Tošića u sedmom minutu nadoknade vremena čuo još samo poslednji zvižduk arbitra Novice Anđelovskog. Tošić je posle starta Čađenovića nad Jankovićem u 88. minutu imao priliku da iz penala sačuva živce svojim navijačima, ali je Bajić odlično ukrotio njegov udarac.

– Borac nije toliko loš kako se misli. Teren je bio težak za igru, mi smo i na takvoj podlozi imali mnogo šansi. Nismo ih iskoristili i ušli smo u neizvestan finiš – rekao je trener crno-belih Miroslav Đukić po završetku utakmice.

Praktično sve zanimljivo na ovoj utakmici viđeno je u drugih 45 minuta. Monotoniju je prvi razbio Filip Knežević pogotkom u prečku Jovičićevog gola, da bi Tavamba u 59. minutu, činilo se, pogurao „valjak“ ka mirnijoj završnici. Brazilac Mateus je vratio egal i totalnu neizvesnost golom u 70. minutu i onda su crno-beli morali po receptu iz Zemuna da traže put ka važnim bodovima.

Pronašli su ga srećno i spretno, što bi moglo da predstavlja značajnu injekciju samopouzdanja pred utakmicu sa Skenderbegom u četvrtak, u okviru četvrtog kola Lige Evrope.

BORAC – PARTIZAN 1:2(0:0)
STRELCI: Mateus u 70. za Borac, Tavamba u 60, Tošić u 90+7. minutu za Partizan. Stadion Borca. Gledalaca: 3.500. Sudija: Novica Anđelovski (Kačarevo)6,5.
BORAC: Bajić 7 – Obradović 6, Dupovac 7, Otašević -(od 12. Marković 6), Kostić 6,5 – Čađenović 6, Zoćević 6,5 – Jovanović 6,5 (od 90. Marinković -), Filipović 6, Knežević 6 – Mateus 6,5(od 90. Romanić -).
PARTIZAN: Jovičić 6,5 – 73 Miletić 6, Mitrović 6,5, Ostojić 6,5, 26 Miletić 6 – Jevtović 6(od 46. Everton 7), Pantić 7 – Tošić 7,5, Suma 6(od 46. Tavamba 6,5), Janković 6,5 – Ožegović 6(od 66.Radin -).
Igrač utakmice: Leandre Tavamba (Partizan).