БРАЈТОН ЗА ИСТОРИЈУ: Нико ово није урадио Манчестер јунајтеду од постојања Премијер лиге

О. М.

19. 05. 2024. у 12:20

ЈОШ једна суморна сезона за Манчестер јунајтед приводи се крају.

Фото Profimedia

"Црвени ђаволи" путују у Брајтон у нади да ће остварити бољи резултат него Њукасл у Брентфорду, како би избегли да тек други пут од 1990. године пропусте пласман у евро-купове, али и да остваре најлошији пласман Јунајтеда од када је Премијер лига заменила стару Прву дивизију као највиши разред енглеског фудбала.

Ово може да се деси упркос томе што је Јунајтед у прошлој утакмици савладао управо Њукасла, а разлог је што "црвени ђаволи" имају негативну гол разлику и у случају да Њукасл данас слави у Брентфорду макар и мининмалну победу, Јунајтед би морао да постигне двадесетак голова, прецизније морају да победе са 24 гола већом разликом него "Свраке". ЧАк и да Њукасл не победи, Јунајтед пред собом има немогућу мисију јер је без победе на последњих пет гостовања у лиги на којима је примио чак 14 голова.

С друге стране, Брајтон се на овој утакмици опрашта од менаџера Роберта де Зербија који је прошле године "Галебовима" донео историјски први пласман у Европу.

Италијан је на мети европскиих гиганата Бајерна и Барселоне али још ништа није ни близу званичног, сигурно је једино да неће остати на југу Енглеске.

Прилика која му се указала у последњем мечу на клупи Брајтона је јединствена - ако победи, Брајтон ће постати прва екипа у историји Премијер лиге која је успела да пет пута узастопно победи Манчестер јунајтед!

Репрезентативац Немачке Паскал Грос постао је немеза Јунајтеда јер је постигао седам голова против њих, од којих четири у последња три сусрета. Није само због тога добио позив за ЕУРО од Јулијана Негелсмана, сасвим заслужено понео је звање најбољег играча Брајтона ове сезоне.

НАШ ТИП: 2НГ (квота 1,50)

ПОГЛЕДАЈТЕ НАЈНОВИЈУ ЕПИЗОДУ КЛАДИОНИЧАРСКИХ ПРИЧА

ТАЈНИ САСТОЈАК: Ово нико није очекивао! Ево како је, заправо, Новак Ђоковић ноћу направио подвиг на Ролан Гаросу о коме сада прича цео свет

​Новак Ђоковић је, изнова, опчинио све који воле тенис. Ролан Гарос му није био наклоњен што се термина тиче, али је он невероватну одлуку организатора, потом и значајно вођство ривала, преокренуо у тријумф. Ево и како.

02. 06. 2024. у 19:34

НЕВЕРОВАТНО: Ево како је Србија примила гол у 95. минуту и остала без финала Европског првенства за кадете (ВИДЕО)

Кадетска фудбалска репрезентација Србије није успела да се пласира у финале УЕФА "У-17" Европског првенства, иако је водила са 2:0 у полуфиналу на Кипру против вршњака из Португала. У 89. минуту је било 2:1, али су Португалци у преосталим моментима другог полувремена Португалци дали два гола и победили са 3:2. Посебно је шокантан за "орлиће" био последњи погодак на мечу.

02. 06. 2024. у 19:08