ИЗНЕНАЂЕЊЕ У РИМУ: Хамад Међедовић остварио подвиг

Новости онлине

06. 05. 2024. у 16:58

Тениски репрезентативац Србије Хамад Међедовић пласирао се у друго, последње коло квалификација за Мастерс у Риму.

Међедовић је данас на старту квалификација победио Аргентинца Камила Уга Карабелија 7:6 (7:1), 6:2 и тако направио подвиг.

Наиме, Међедовић је 121. тенисер света, док је Уго Карабели као фаворит ушао у овај меч - 107. је на најновијој АТП листи.

Победник првог сета одлучен је тај-брејку, који је припао репрезентативцу Србије резултатом 7:1. Међедовић је бриљирао у другој деоници, а свом ривалу је препустио само два гема, па је до победе дошао после сат и 35 минута игре.

Хамад Међедовић ће у последњем колу квалификација за мастерс у Риму играти са победником меча између Американца Џефрија Џона Волфа и Бернабеа Запате Мираљеса из Шпаније.

Турнир у главном граду Италије игра се за наградни фонд од 7.877.020 евра.

Кад игра Новак Ђоковић?

Након што је Ноле решио да не учествује на мастерсу у Мадриду, пријавио се за следећи турнир из АТП серије 1000, управо у Риму.

Главни део надметања почиње у среду 8. маја, а завршава се 19.

Жреб за римски мастерс је данас обављен, а Ђоковић је сазнао какав пут ка чека до жељеног финала.

Ако вас тенис занима, а нарочито шта у њему ради Новак Ђоковић, пратите све о томе на спортским страницама "Новости". На сасвим сте добром месту.

Бонус видео: Новак Ђоковић - Пет тајни због којих је најбољи на свету

А ПОСЛЕ ТУЧЕ... Жељко Обрадовић не да Нанелију да игра против Звезде?!

ПРЕД трећу утакмице финала АБА лиге дошло је до туче у Београдској арени. У њој су учествовали кошаркаш Партизана Џејмс Нанели и Црвене звезде Стефан Лазаревић, а бура се тим поводом није стишала ни када је на ред дошла сама утакмица.

19. 05. 2024. у 19:28