СРБИН У ФИНАЛУ ЛИГЕ КОНФЕРЕНЦИЈА: Фиорентина други пут узастопно у борби за европски трофеј

Часлав Вуковић

08. 05. 2024. у 21:19

ФУДБАЛЕРИ Фиорентине први су финалисти Лиге конференције, након што су овог четвртка у реваншу полуфинала ремизирали на гостовању Брижу 1:1. Српски репрезентативац Никола Миленковић ће тако имати прилику да освоји европски трофеј.

"Виола" се са укупних 4:3 домогла меча за трофеј, јер је у првој утакмици у Фиренци било 3:2 за екипу Винћенца Италијана.

Што се утакмице у Белгији тиче, домаћин је повео голом Максима Де Кујпера у 20. минуту, а изједначење вредно финала донео је Лукас Белтран у 85. минуту из пенала. Миленковић је одиграо цео меч

Фиорентина ће у финалу играти против победника другог полуфинала између Олимпијакоса и Астон Виле. У првом мечу у Бирмингему било је 4:2 за грчки тим.

Тим из Италије је и прошле године играо меч за трофеј, али Вест Хем је био бољи у Прагу са 2:1.

Подсетимо, финале је на програму 29. маја у Атини.

БОНУС ВИДЕО: Ово су деца скандирала Бугарима на мечу Србија - Бугарска у Лесковцу